Přeskočit na obsah

Kdo je Health Coach?

Kdo je Health Coach?

Stalo se vám někdy, že jste navštívili nějakého osvíceného lékaře nebo lékaře celostní medicíny, který vám doporučil nějakou změnu životního stylu, abyste eliminovali vaše zdravotní problémy? Například zdravě se hýbat, jinak jíst, méně se stresovat. Většina lékařů, především těch klasických, vás ale nedokáže navést, jak s takovou změnou začít a co konkrétnězměnit. A i pokud by to dokázali, nemají na to čas.

A právě tady pomáhá Health Coach neboli Zdravotní kouč či Kouč zdravého životního stylu. Ten je tady právě proto, aby vám ukázal souvislosti mezi zdravím a tím, jak žijete. Je tady proto, abyste společně hledali cestu, která povede ke zlepšení.

Health Coach nehasí pouze stávající problémy, ale zaměřuje se také na prevenci moderních civilizačních chorob (vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cukru v krvi …) a zpomalení procesu stárnutí tak, abychom mohli ve zdraví a plni energie žít co nejdéle.

Health Coach však není ten, kdo vám připraví striktní plán, díky kterému možná krátkodobě uvidíte rychlé výsledky, ale budete ho nenávidět. Když vám někdo sestaví cvičební plán, ke kterému budete mít odpor a nebude vás bavit nebo bude nad vaše časové možnosti, jak dlouho vydržíte cvičit? Nebo dostanete jídelníček, který nebude akceptovat vaše chuťové preference, jak dlouho se podle něj budete chtít stravovat?

Striktní plány jsou dlouhodobě nefunkční a velmi často se rozpadají, protože neberou v úvahu realitu vašeho života: kdo jste, na čem vám záleží a jak trávíte svůj čas.

Způsobem jak dosáhnout trvalých výsledků, je změnit zajeté vzorce chování a vytvořit novou rutinu. A způsob, jak toho dosáhnout, je vytvořit plán speciálně pro vás, a co považuji za velmi důležité, s vámi –plán, který maximálně akceptuje vaše možnosti a priority a se kterým vy naprostou souzníte.

 

A právě tady přichází na řadu vyškolený a certifikovaný kouč.

Především vás ale vede k samostatnosti a k vytvoření svého vlastního systému pro řešení problémů, který můžete použít v budoucnu, pokud se opět objeví nový výzvy a cíle.

Health Coach není diktátor, ale váš partner a průvodce.

Pokud chcete striktní nekompromisní návod, možná budete chtít hledat jinde. Pokud ale chcete vytvořit a implementovat plán navržený s ohledem na vaše jedinečné potřeby a možnosti, zdravotní kouč může být přesně to, co potřebujete.

Jsem certifikovaný Health coach a ráda pomohu i vám

Pokud vám vše výše napsané připadá logické a smysluplné a pokud chcete ve svém životě udělat první kroky k tomu, abyste se cítili lépe, jsem připravná vám pomoci.

Protože chci, aby má práce měla opravdu smysl a vy jste dosáhli požadovaných výsledků, nabízím spolupráci těm z vás, kteří opravdu toužíte po změně a chcete pro ni také něco udělat. Mohu být vaším průvodcem, mohu vás podržet, když to začně drhnout. Ale to zda do svého cíle opravdu dojdete, záleží jen na vás.

Pokud jste to vy, ráda se s vámi potkám na nezávazném telefonickém 20 minutovém hovoru zdarma, kde si ujasníme, zda a za jakých podmínek spolu chceme spolupracovat.