Přeskočit na obsah
Taháky (11)

Ukazuji lidem jak nalézt a především si pak udržet ztracenou životní rovnováhu. Učím, jak se vyrovnávat s každodenním stresem a jak zpracovat emoce pomocí jógových koncentračních a meditačních technik. Prostřednictvím Bachových esencí pak pomáhám, zbavit se strachů, zkrotit negativní emoce, posílit sebevědomí, dodat energii nebo třeba najít smysl života.

 

Moje cesta k józe

Když jsem před lety přišla do styku s jógou – tedy lépe řečeno s jógovým cvičením, netušila jsem, že jednou budu mít potřebu informace o józe a její  filosofii předávat dále. Tehdy jsem ještě o filosofii jógy nevěděla vůbec nic. Jóga se stává v posledních letech poměrně módní záležitostí. Snad i to má za následek, že se objevila a stále objevuje velká spousta jakýchsi modifikací (druhů) jógy.

Chodila jsem na lekce jógy, které byly dostupné v mém okolí. Jmenovaly se různě – power jóga, fit jóga nebo jen jednoduše jóga. Ale stále mi něco chybělo. Neviděla jsem žádný rozdíl oproti tomu, když budu docházet cvičit jógu někam do tělocvičny nebo když si budu cvičit doma s instrukcemi z DVD. Chyběla mi zpětná vazba. Stále jsem cítila, že mi chybí nějaké informace navíc. Tušila jsem, že jóga není jen o cvičení a že i to cvičení by nemělo být klasickým tělocvikem.

Začala jsem tedy hledat informace – v knihách, na internetu, v časopisech. A stále mě to utvrzovalo v tom, že jóga je něco více než jen obyčejné cvičení. Že ásany, se kterými jsem se při cvičení setkala, mají svůj hlubší význam a že i velmi záleží na tom, jak k nim přistupuji a jakým způsobem je mohu zaujmout.

To mě přimělo k tomu, začít se jógou zabývat hlouběji.

Od podzimu 2013 jsem navštěvovala kurz instruktora jógy pod hlavičkou FISAFu, který jsem ukončilazávěrečnou zkouškou v květnu 2015.

Mým průvodcem jógou a velkou inspirací je Míša Svatošová, jejíž přístup k józe je mi velmi blízký.

Veškeré získávané zkušenosti pak přenáším do vlastní každodenní praxe, která mi přináší stále nová překvapení a zážitky.

Namasté.

Iveta

Vzdělání:

Workshop Jóga a distáza2019

Cestou jógy  2018/2019 – kurz vnitřní prožitkové jógy a jógové terapie s Míšou Svatošovou

SÁDHAK Instruktor jógy – dokončeno listopad 2017

Fisaf Hatha Yoga Instructor – dokončeno květen 2015

Fisaf Specializace Hatha jóga – 2014

Fisaf Specializace Hatha jóga jako léčebný prostředek – 2014

Víkendový seminář pod vedením indického učitele jógy Dr. M. V. Bholeho 2014

ČADJ – Jógové hry pro předškoláky – 2017

Jóga a hypermobilita – podzim 2018

Kontakt:

Iveta Mutlová

Čikvásky 41

51202 Košťálov

tel. 737246450

iveta@ivetamutlova.cz